Elastická polyuretanová pěna , co to je a na co to používáš?

Co je purfoam?

V tomto blogu vám vysvětlíme, jaká elastická polyuretanová pěna, elastická pěna je, jaké jsou výhody elastické polyuretanové pěny a k čemu ji můžete využít. Nejprve ale obecný úvod. PU pěna je všestranný produkt, se kterým se setkáte v každé domácnosti. Ve stavebnictví se používá již řadu let, a proto se také nazývá „stavební pěna“. PU pěna přichází v mnoha různých typech a používá se k utěsnění švů a izolaci domů a mnohem více. Plechovky s PUR pěnou jsou dostupné jako 1složková pěna a 2složková pěna. V tomto blogu se věnujeme naší 1složkové pěnové variantě. 1-složková polyuretanová pěna je předem namíchaná v plechovce a reaguje s vlhkostí ze vzduchu a povrchu. To zajišťuje, že 1složková PUR pěna tvrdne méně rychle než 2složková PUR pěna. Po vytvrzení polyuretanové pěny je možné ji zpracovat.

Elastická polyuretanová pěna – výhody

Kromě normální PUR pěny se stále častěji objevuje elastická PUR pěna. Velkou výhodou elastické PUR pěny oproti normální PUR pěně je její trvalá elasticita. Díky tomu je elastická PUR pěna ideální pro použití v místnostech s vysokými teplotními rozdíly. Elastická PUR pěna má kromě vynikající pružnosti také dobrou akustickou a tepelnou izolaci a vzduchotěsnost. Flexibilní polyuretanová pěna, jako je např elastická pěna je mimořádně vhodný pro utěsnění spár a prasklin při instalaci oken a dveří, vyplňování dutin, nanášení zvukotěsné vrstvy a optimalizaci izolace. Elastická pěna je pistolová pěna a nanáší se pomocí a Pur aplikátor.

Pro jaké sektory je zajímavá elastická polyuretanová pěna Elastic Foam?

Naše elastická polyuretanová pěna Elastic Foam je zajímavá v různých odvětvích. Pak byste měli zvážit použití ze strany dodavatelů a staveb obecně. Štukatéři, dokončovací průmysl a malíři. Ale také pokud pracujete ve výstavbě interiérů a kuchyní, v instalačním průmyslu, v bytových družstvech a ve firmách pro montáž rámů. A co kutilské firmy, firmy montující vzduchotechniku ​​a dokončovací firmy? Jak vidíte, možnosti jsou nekonečné.

Vlastnosti a aplikace

Výrobek zajišťuje vzduchotěsnost prostor a poskytuje tepelnou izolaci architektonických konstrukcí. Je také důležitou součástí „AirTight System“ od PremTech. Lze jej použít jak při novostavbách, tak při rekonstrukcích. Má zvukovou izolaci až 63 dB, má tažnost až do přetržení 45 %, lze jej řezat po 35 minutách, má nízký obsah VOC a je také testován podle EN1026 na ztrátu vzduchu při 1050 Pa.

Čistit

Po použití Pur aplikátoru je důležité, aby byl řádně vyčištěn. To lze provést pomocí PurCleaner. Pur Cleaner byl speciálně vyvinut pro odstraňování nevytvrzené Pur pěny. Tento produkt lze použít pro vnitřní a vnější čištění Pur aplikátoru. Pro bezpečné používání Pur Applicator doporučujeme používat osobní ochranné prostředky, jako jsou rukavice a ochranné brýle.

Jak odstraňujete PUR pěnu?

Při aplikaci PUR pěny se občas může stát, že PUR pěna skončí někde, kde ji nechcete. S naším Pur Cleanerem je snadné odstranit nevytvrzenou Pur pěnu. Pro bezpečné používání Pur Cleaneru doporučujeme používat osobní ochranné prostředky, jako jsou rukavice a ochranné brýle. Dostali jste PUR pěnu na ruku nebo paži? Pak doporučujeme toto odstranit pomocí našich ubrousků Power & Care. Pokud polyuretanová pěna již ztvrdla, můžete ji snadno odstranit nožem nebo bruskou.

Jak skladujete polyuretanovou pěnu?

Dokončili jste nástřik PUR pěny, ale plechovka se ještě nevyprázdnila? Pokud používáte Pur aplikátor, po vyčištění Pur aplikátoru je nejlepší umístit plechovku zpět do pistole. Tímto způsobem se k ventilu nemůže dostat žádný vzduch, což zabraňuje dehydrataci. Plechovku s polyuretanovou pěnou lze takto skladovat několik týdnů. Před výměnou plechovky s Pur pěnou nezapomeňte zavřít šroubovací knoflík na Pur aplikátoru! Tím se zabrání zablokování.

Závěr

Naši elastickou pěnu doporučujeme pro utěsnění švů a prasklin a izolaci domů s trvalou pružností. Díky své vynikající flexibilitě, tepelné a akustické izolaci a snadné aplikaci je ideální volbou pro profesionální i kutilské práce. Vybrat elastická pěna a vyzkoušejte sami výhody tohoto vysoce kvalitního produktu. Máte nějaké dotazy? Neváhejte nás kontaktovat pro více informací nebo radu.