Jak lepit zrcadla:
Rozsáhlý manuál

Lepicí zrcadla jsou více než jen reflexní povrchy; přidávají estetickou hodnotu umývárnám i mimo ně. Tajemství za bezproblémovým a pevným připevněním zrcátka? Neviditelná montáž. Pro každého, kdo má zájem tuto techniku ​​zdokonalit, v tomto blogu píšeme, jak nejlépe začít s lepením zrcadel.

Perfektní volba: PremTack

Pro neviditelné připevnění zrcadel doporučujeme naše PremTack lepicí tmel. Co dělá tento produkt tak výjimečným, je jeho neuvěřitelná počáteční lepivost. Navíc díky unikátní receptuře PremTack neovlivňuje ochranné vrstvy zrcadla.

Při použití PremTack je nezbytné pracovat se zrcadly o tloušťce alespoň 7 MM. Povrch zrcadla i povrch, na kterém je namontováno, musí být také rovný a rovný. A nezapomeňte, že pro optimální přilnavost musí být oba povrchy čisté, suché a odmaštěné. V mnoha případech je k tomu Plasto Cleaner vynikajícím nástrojem. Konkrétní pokyny a vhodnost podkladů naleznete v technickém listu UniSolve Spray.

Aplikační techniky: Pyramidová tryska

Zásadním krokem při lepení zrcadel je použití pyramidové trysky při aplikaci PremTack. Tato speciální tryska je navržena tak, aby minimalizovala zachycení vzduchu. Navíc vám zaručí, že získáte 3MM lepicí vrstvu, která je rozhodující pro pevnost lepeného spoje a pro dostatečné větrání mezi zrcadlem a podkladem. Lepidlo je také vhodné nanášet pouze ve svislých drážkách, což dále zlepšuje pevnost lepidla a ventilaci.

Po úspěšném upevnění zrcadla může být lákavé okamžitě utěsnit vnější okraje, aby se zabránilo pronikání vlhkosti. Je však důležité počkat alespoň 96 hodin, než to uděláte. To zajišťuje, že těsnění nenaruší proces vytvrzování PremTack.

Zvláštní zajímavosti

Je důležité si uvědomit, že výše uvedená doporučení vycházejí ze zrcadel vyrobených podle DIN EN 1036-2. Pokud pracujete s jinými typy zrcátek, jako jsou plastová zrcátka, bezpečnostní zrcátka nebo vyhřívaná zrcátka, je vhodné požádat o radu dodavatele zrcadel.

Při dodržování těchto pokynů si můžete být jisti, že váš projekt lepení zrcadel bude nejen úspěšný, ale také esteticky ohromující.