Domů / Lepení zrcadel

Lepení zrcadel

V sanitárních prostorách jsou zrcadla často přednostně neviditelně připevněna k povrchu z estetických důvodů. Pro tuto aplikaci doporučujeme naši PremTack použít. PremTack je lepicí tmel s nebývale vysokou počáteční lepivostí. Díky svému speciálnímu složení PremTack neovlivní zadní stranu (často se vyrábí se stříbrnou vrstvou/olověnou vrstvou/měděnou vrstvou, která je zakončena krycí vrstvou). Je důležité, abyste pracovali se zrcadlem, které má minimální tloušťku 7 MM. Kromě toho musíte zajistit, aby povrch, na který je zrcadlo aplikováno, i povrch zrcadla byly rovné. Povrch musí být také čistý, suchý a zbavený mastnoty. Ve většině situací můžete pracovat s UniSolve sprej† Přečtěte si technický list UniSolve Spray pro pokyny ke zpracování a vhodnost podkladů.

 

Při aplikaci PremTack vždy pracujte s Pyramidová tryska† Tato tryska zajišťuje, že je zabráněno zachycení vzduchu a že je snadné vytvořit vrstvu lepidla o tloušťce 3 MM. Tato tloušťka je nezbytná pro optimální pevnost lepeného spoje a dostatečný prostor mezi zrcadlem a podkladem, aby byla zajištěna dostatečná ventilace. Je také důležité, abyste pracovali pouze s lepidlem na vertikální korálky. To také podporuje pevnost lepeného spoje a možnosti ventilace.

 

Pokud se po montáži zrcadla rozhodnete utěsnit vnější stranu zrcadla, abyste zabránili pronikání vlhkosti, doporučujeme vám to provést po nejméně 96 hodinách. Tímto způsobem zabráníte tomu, aby toto těsnění bránilo procesu vytvrzování PremTack.

 

Poznámka: Tato rada vychází ze zrcadel vyrobených podle; DIN EN 1036-2. U všech ostatních zrcátek, včetně plastových zrcátek, bezpečnostních zrcátek nebo zrcátek s vyhříváním, se prosím poraďte s dodavatelem zrcátek.

 

Přečtěte si více o systému těsnění spár PremTech >>